Приміщення Драмтеатру стало бартером для піару мера?

By , in Думки on . Tagged width:

Вчора гриміла новина в головах простих ужгородців. “Приміщення Драмтеатру здали в оренду на 49 років”. Але, головне в цій новині зовсім не кількість років. А ціна, за яку віддали 500 квадратних метрів в центрі міста, як сказано у всіх сюжетах, представнику “вірмеснької громади”. Якщо конкретніше то юридичній фірмі “Міністеріум”, власником якої є Гаспарян Аветік Анушович. 

Фото: Аветік Анушович / Фейсбук

А віддали площі по незначній ціні, бо в тому ж таки договорі, чорним по білому сказано, що оцінка проводилася експертом станом на 31 серпня 2016 року. Ось документ, який був показаний в ефірі 21 каналу.

А це значить, що оцінка не включає в себе рівень інфляції. За останні два роки % інфляції оцінюється в 25%  не враховуючи 2018 рік це ще десь 8-9% за даними НБУ. І це офіційні дані. За неофіційними рівень інфляції може складати за ці роки 33-40%. Це значить, що сума мала б бути сьогодні, як мінімум, більша на 30-40%. Вже не кажучи про новий перегляд експертами стану приміщення та його експертної оцінки. Адже минуло вже два роки. Чому не провели нову оцінку? Невже чиновники не бачили, що оцінка за 2016 рік? Все чудово бачили і це більше схоже на оборудку.

Окрім цього викликає здивування ще одна цікава деталь. Нещодавно мер Ужгорода оголосив боротьбу з підприємцями, що мали землю біля Драмтеатру, під егідою боротьби за чистий Ужгород, депутати на сесії вирішили цю землю у підприємців таки придбати. А вже за півроку нікого з активістів не бентежить, що вірменьска громада викупила приміщення і може, згідно договору, влаштувати терасу перед господраськими приміщеннями. Чим не псувати вигляд?

Але директор Драмтеатру б’є себе в груди, що йому дуже подобається, що такий підприємець у нього знайшовся. Що цікаво, і ми вже готуємо запит, що директор Драмтеатру вже має тих, хто бере в оренду у нього приміщення, хочемо дізнатися, за яку ж ціну пощастило робити це іншим?

В подібних схемах, такі як пан Аветік – це номінальні власники, що не мають жодного стосунку до бізнесу, який вони купують чи беруть в оренду. Вони  – ширма, яка приховує справжніх людей, що стоять за оборудкою, але якби про них дізналася громада – то так легко провернути схему було б дуже важко.

Але може все бути і навпаки.

Кавіль Ньюз

 

Recommended articles