В Закарпатській облдержадміністрації не змогли пояснити неправомірні витрати на пам`ятник

By , in Думки on . Tagged width:

Видання Кавіль Ньюз продовжує слідкувати за епопеєю з пам`ятником за 2 млн гривень, який встановили до Дня пам`яті жертв Голодоморів. І справа не в тому, що цей пам’ятник відрізняється від макету, справа в тому, що розпорядник коштів Закарпатська Обласна державна адміністрація могла надати їх на зовсім інші цілі, ніж на будування пам’ятників, виходить, що ці кошти були використані не за призначенням, а це, вибачте, вже розтрата бюджетних грошей, за це передбачена кримінальна відповідальність. 

ЩО Ж СТАЛОСЯ? 

Гроші на створення меморіалу жертвам Голодомору – субвенція від чиновників з області. Це значить, що Закарпатська ОДА виділила гроші Ужгородській міській раді в рамках програм, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету. Відповідне рішення ухвалили під час обласної ради.

2.3 млн гривень видали із спеціального фонду за кодом програми класифікацій: 0117360. Цей код прикріплений за “інвестиційними проектами”. Гроші прийняли на баланс і почали освоювати. Але… За рішенням міського голови Ужгорода ці 2.3 млн все ж таки спрямовуються на “інвестиційний проект”, щоправда цим проектом виявляється – злощасний пам`ятник. Яким таким чином він може вписуватися в цю класифікацію, ми і намагаємося зрозуміти від чиновників. Але, на наші запити, вони не відповідають.

Журналісти “Кавіль Ньюз” спеціально направили запит на Закарпатську обласну раду, щоб там його перенаправили до потрібних чиновників чим би і підтвердили факт отримання запиту. Ось відповідь на наш запит:

Минуло вже більше встановленого терміну для відповіді на нього – і ми досі не отримали листа. Це не тільки підтверджує наші здогадки, що хтось таки умисно розтринькав гроші не на івестиційні проекти, а на пам’ятники, які могли б коштувати значно дешевше бюджету. І, оскільки курували створенням цього пам’ятника, за словами заступника мера І.Фартушка, чиновники з облради, (їздили на зустрічі до Києва) справжні мотиви можуть наштовхувати на думку про корупційну складову таких контролюючих рандеву.

Звертаємося до правоохоронних органів розслідувати цю справу.

Тобто, ще раз, виділялися гроші не на пам`ятник, а на інвестиційну діяльність, яка, передбачає залучення коштів, а не витрати у вигляді зведень монументів.

“Інвестиційний проект — це сукупність поєднаних в одне ціле намірів і практичних дій з метою здійснення інвестиційних вкладень, з метою забезпечення визначених конкретних фінансових, економічних, виробничих і соціальних заходів з метою отримання прибутку”.

Статтю 119, ККУ чітко говорить подібне – кримінал: Нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають:

1) бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).

Прізвища усіх причетних збереглися. І це добре.

Якщо кавіль – то ньюз!

Recommended articles