Оборудки від Москаля. Як він разом з головою Виноградівської РДА мутні схеми вертить (ВІДЕО)

By , in Факти on . Tagged width:

Департамент захисту економіки Нацполіції з дозволу Генпрокуратури оприлюднив дані матеріали через суспільний резонанс, який виник на Закарпатті.

У Департамені зазначають, що все фіксування проводилось згідно ухвали слідчого судді.

Нагадаємо, голова Виноградівської районної державної адміністрації налагодив корупційну «схему» укладення договорів на постачання товарів, виконання робіт та послуг за бюджетні кошти та подальше безперешкодне їх перерахування.

Під час слідства, були зафіксовані факти вимагання та отримання головою РДА неправомірної вигоди.

— Спочатку було зафіксовано факт вимагання 25 тисяч гривень неправомірної вигоди та отримання 23 липня від приватного підприємця її частини у сумі 12,5 тисяч гривень за укладення договору на постачання планшетів для інклюзивної освіти та перерахування бюджетних коштів згідно виконаних умов договору (сума згідно договору 87 тисяч гривень). Вказані кошти голова РДА отримав у власному автомобілі, де за його вимогою їх поклали до підлокотнику, – розповідають у департаменті захисту економіки.

Також, зафіксовано факт вимагання неправомірної вигоди в сумі 28 тисяч гривень та отримання частини цієї сумі за укладення договорів на постачання будівельних матеріалів до закладів освіти Виноградівського району та перерахунок бюджетних коштів (сума по договорам становить 139 тисяч гривень).

— Для отримання частини неправомірної вигоди останній зателефонував своєму водієві та наказав відкрити автомобіль, повідомивши, що за кілька хвилин підійде людина, яка передасть «документи», – кажуть правоохоронці.

Далі, 2 серпня правоохоронці зафіксували факт вимагання головою РДА неправомірної вигоди в сумі 16 тисяч гривень та отримання частини коштів в сумі 8 тисяч гривень за укладення договору на постачання фарб до закладів освіти.

Розповідають, що кошти передавали у автомобілі, самого голови РДА. За його вказівкою кошти було покладено на заднє сидіння автомобіля.

Після цього очільника РДА було затримано. Затриманому одразу було повідомлено про підозру за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

— Наступного дня після затримання, керівництво Закарпатської ОДА телефонує до першого заступника РДА та дає вказівки щодо подальших дій, у тому числі і звільнення начальника управління освіти, молоді та спорту. За вказівкою керівництва ОДА дану особу було звільнено з посади у зв’язку із начебто встановленням невідповідності державного службовця займаній посаді протягом строку випробування, – кажуть правоохоронці.

У департаменті зазначають, що з боку керівництва Закарпатської ОДА здійснюється психологічний тиск на службову особу Виноградівської РДА, а саме керівника управління освіти, молоді та спорту, яка не погодилася з принципами роботи осіб, що очолюють дану інституцію, не погодилася працювати за встановленими «правилами» та звернулася до поліції із заявою про існування корупційних «схем», шляхом розповсюдження у ЗМІ недостовірної інформації щодо заявника та дій працівників управління захисту економіки в Закарпатській області.

— Такими діями керівництво Закарпатської ОДА намагається завадити об’єктивному розслідуванню у даній справі. Звертаємо увагу на те, що відповідальним за запобігання корупції в структурі ОДА є її очільник, але замість того, щоб протидіяти корупційним «схемам», які існують у структурних підрозділах та сприяти правоохоронцям у їх викритті та притягненні винних до відповідальності, посадові особи навпаки намагаються їх приховати, виправдовуючи протиправні дії своїх підлеглих, – йдеться у повідомленні департаменту.

Тому вони і публікують відеофрагменти розсекречених матеріалів:

Recommended articles