Стало відомо, кому насправді та навіщо віддали приміщення Драмтеатру вдесятеро дешевше

By , in Факти on . Tagged width:

По крихтах, але все ж таки вийшли на розуміння того, що ж відбувається із приміщенням Закарпатського обласного Драмтеатру.

Нагадаємо, що 21 канал нещодавно показав сюжет про те, що господарчі приміщення на 500 квадратних метрів віддали в оренду на 49 років, як було сказано в сюжеті каналу –  «представнику вірменської громади».

Цасливим власником приміщення стала юридична фірма  ТОВ “Міністеріум”, що займається ресторанним бізнесом.

Журналісти “Кавіль Ньюз” дізналися, що власник цієї компанії 21-о річний Гаспарян Аветік Анушович. Це наштовхнуло на думку, що за цими діями парбука, насправді, може приховуватися хтось більш конкретніший.

Але про все по черзі.

Аветік Гаспарян / Фото: Фейсбук

В ЧОМУ ПРОБЛЕМА?

Після аналізу нашими журналістами ринку нерухомості комерційних об’єктів в місті, остаточно стало зрозуміло – ціна за якою віддали стільки площі вірменам – не ринкова. Подивитися аналіз

Від цих 500 квадратних метрів можна отримати і 50 000 і 60 000 грн, а не 6, як зазначено в договорі. У довгостроковій перспективі бюджет отримає від такої співпраці 11 000 доларів, а міг би 113 000. Вдесятеро більше!

ХТО ВІДДАВ ПРИМІЩЕННЯ?

Віддали золоті квадрати в центрі міста вірменам з легкої руки такої собі пані Євгенії Кибзи.

Кибза Євгенія / Фейсбук

Вона завідує управлінням з питань забезпечення повноважень щодо управління суб’єктами власності виконавчого апарату Закарпатської обласної ради. Саме вона, неодмінно розуміючи, що підписує договір ціни в якому 2016 року – віддала приміщення в користування.

Але, не без глави Закарпатської ОДА, адже саме він, згідно його функціональних обов’язків приймає або делегує приймати такі рішення, щодо укладення договорів про оренду комунальних приміщень.

ХТО СТОЇТЬ ЗА ВЗЯТТЯМ В ОРЕНДУ НАСПРАВДІ?

Маючи дані юного вірменського бізнесмена ми встановили, що останні місяці йому в Ужгороді справді щастить. Ось, наприклад, 10 липня 2018 року рішенням №1155 йому відвели у приватне користування 10 соток землі для будівництва гаражів.

ГАСПАРЯН ЯК ШИРМА?

Підприємливий Гаспарян може бути звичайною ширмою для більш відомих вірмен в Ужгороді. Журналісти «Кавіль Ньюз» дізналися, що він може бути знайомий із таким собі Карленом Ширіняном Юрійовичем. Пов’язують їх, судячи із державного реєстру речових прав на нерухоме майно – немалі комерційні стосунки на 120 тисяч доларів.

Впродовж 2004 та 2010 року іпотекодавцем в договорі купівлі-продажу прав вимоги на столичну чотирьох кімнатну квартиру був саме Карлен Ширінян. Це відома схема, коли банки виставляють на продаж майнові права за кредитними договорами. Умовно кажучи, якщо хтось не може виплатити кредит за квартиру, банк може перепродати проблемний кредит і всі зобов`язання по ньому переходять так званим колекторським компаніям, що його придбали на аукціоні. Так, скоріш за все, сталося і з цією квартирою.

Карлен Ширінян/Фото: Фейсбук

Карлен Ширінян –  у вузьких колах достатньо відомий закарпатський бізнесмен. Також він – один із засновників Всеукраїнської громадської організації «Спілка вірмен України». В 2015 році він хизувався цим у своєму Фейсбуку.

ЩО ЦЕ МОЖЕ ОЗНАЧАТИ?

Можна зробити висновок, що прикриваючись молодим вірменом-бізнесменом цілком конкретні люди проторюють собі бізнесовий шлях і отримали  ласе приміщення для будь-яких власних потреб. І все це, за якихось дивних обставин, в десять разів дешевше, ніж ринкова ціна, – що буде під Драмтеатром, покаже час.

Директор Обласного Драмтеатру щиро радіє таким новим поворотам в житті його установи, адже, за його словами вона, нарешті, оновиться.

“Тут був склад будівельних матеріалів… коли поступила пропозиція – ми їй навіть і зраділи, бо, нарешті, з`явилася можливість трохи привести до ладу занедбаний шматочок нашого театру”, – відмітив під час інтерв`ю Василь Марюхнич.

Якщо вірити його словам, то в 2016 році до нього звернувся представник вірменської громади саме із цим проханням. Він, йому і порадив діяти.

“Я порадив орендаторам звернутися у Фонд майна Закарпатської обласної ради”, – додав Василь Марюхнич.

Підсумуємо

Постає логічне запитання, не приховаємо, меркантильне – винятково з відстоюванням інтересів ужгородців – невже немає кращих ідей для застосування цих квадратних метрів?

Наприклад: сучасна бібліотека, сучасний інформаційний центр для туристів,  сучасний музей нашого краю? Або ж акторська школа при Драматичному театрі?

Нагадємо, взимку, коли тільки-но зайшла мова про забудову фонтану біля Драмтеатру підприємцями у яких були усі дозвільні документи для цього – Міськрада чимдуш знайшла кошти на викуп цих ділянок. А коли заходить мова про створення сучасного простору для сучасного міста – тут вже немає ідей.

Виходить поки що так, оскільки Обласний Драмтеатр належить області, обласні депутати можуть легко вирішувати кому і за скільки віддавати майно ужгородців, незважаючи на примхи самих містян? Але допоки ужгородці мовчать – можна діяти як забажає комерційна душа успішних та відомих, адже для чого ж іще йти до влади, еге ж?

Кавіль Ньюз

Recommended articles