Міська влада Мукачево видає соцдопомогу, беручи кредити під 16%

By , in Uncategorized Факти on .
Міська влада Мукачево видає соцдопомогу, беручи кредити під 16%

У звіті, опублікованому на фейсбуці Мукачівської ОТГ, значиться, що уже 517 мешканців Мукачівської ОТГ отримали 2 млн 212 тис. гривень.

«Всі жителі приєднаних сіл мають право подавати заяви в селах адміністраторам для отримання всіх державних допомог», – йдеться у публікації.

На старті виборчої кампанії влада розщедрилася для породілль, які народжують у Мукачеві, людям у скрутному становищі, учасникам АТО, яким потрібен ремонт житла, громадянам, які потребують оздоровлення. Як анонсує міська влада, достатньо звернутися у ЦНАПи – і кошти на руках. Суми – від 1 тис. до 10 тис. грн.

На перший погляд позитивна ініціатива викликає багато питань: чому така не бачена щедрість і звідкіля кошти? Щодо можливих елементів підкупу виборців оцінку мають дати правоохоронці. Але показовим є наступний факт: міська влада Мукачева намагається отримати кредит у 92 млн 989 тис. 473 грн в одному з комерційних банків під 16% річних. Про це йдеться у проєктах рішень комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку «Про здійснення місцевого запозичення до бюджету Мукачівської об’єднаної територіальної громади» від липня цього року. Запозичення мають бути отримані у 2020-2021-му роках.

«Ця інформація викликала неабиякий резонанс у мережі, а також обурення містян», – зазначає видання «Голос Карпат».

У публікаціях зазначається, що віддавати запозичення будуть з того ж бюджету, грішми платників податків, які його наповнюють, тобто коштом громади міста.

«А віддавати потрібно буде з відсотками, що становитимуть ще майже 15 млн гривень на рік. Втім, як обурюються численні користувачі соцмереж, «громаду забули запитати, чи потрібен їм той кредит», – йдеться у публікації.

Як тоді зазначали багато користувачів соцмереж, яких цитує «Голос Карпат», «Не погана передвиборча програма за рахунок міста, а ще й в кредит».

І ось тепер повним ходом розгортається кампанія роздачі соціальних виплат про яку йдеться вище. Нагадаємо, що міським головою Мукачево є Андрій Балога, син відомого політика, нардепа Віктора Балоги.

Recommended articles