В Ужгороді через брак коштів може закритися унікальна інклюзивна кондитерська

Тут люди із реабілітаційного центру «Дорога життя» виготовляють трюфелі, зефір, імбирні пряники та чізкейки.

Дитина з аутизмом ужгородки Тетяни Лендєл працювала в цій інклюзивній кондитерській. Жінка розповіла, що для людей, які тут працюють, цей рік був найщасливішим у їхньому житті. Керівниця проєкту Олена Логвіненко, у якої дитина теж займається у інклюзивній кондитерській, каже, за оренду приміщення платять 13 тисяч у місяць. Однак грошей тепер немає, а в кондитерську ходить мало людей, тому заклад не має прибутків.

“У нас були домовленості з Ужгородською міськрадою щодо повної співпраці у цьому проєкті, — розповіла Олена Логвіненко. — Нам обіцяли виділити гроші на оплату комунальних послуг та оренди приміщення. Ми покладалися на їхню підтримку. Ми дослухалися до рекомендацій, враховували і переписували плани. Ми в майбутньому хотіли працевлаштувати дітей, займатись реабілітацією”.

На початку року, як пояснила Тетяна Лендєл, облрада виділила проєкту 90 тисяч гривень. За ці гроші керівники проєкту заплатили три місяці оренди, купили морозильну камеру і шафи для зберігання продуктів.

Проєкт «Золоті серця Закарпаття» — один з 16-ти, який пройшов до другого етапу конкурсу громадських організацій соціального спрямування від Ужгородської міськради. Через карантинні обмеження конкурс був призупинений.

Як пояснив начальник департаменту праці та соцзахисту Ужгородської міськради Андрій Біксей, термін подачі заявок поновився тільки наприкінці червня. “Зараз проведений перший етап конкурсу, всі 16 організацій були допущені до другого етапу. Наступного тижня буде безпосередньо заслуховування і має бути прийнято рішення щодо фінансування всіх проєктів у 2020-му році”, — сказав посадовець.

За словами Андрія Біксея, цьогоріч фінансування соціальних проєктів з міського бюджету – 380 тисяч гривень. Ця сума розподіляється на кілька громадських організацій, відповідно до рішення комісії.

Recommended articles