Закарпатці не скаржаться до уповноваженого із захисту державної мови

By , in Uncategorized Факти on .

16 січня 2021 року, набрала чинності ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою передбачено застосування державної мови у сфері обслуговування.

За цей час У 2021 році до Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня звернулося 647 громадян зі скаргами на порушення мовного законодавства. З них на телефонну лінію надійшло 160 дзвінків.

Найбільше повідомлень, звернень та скарг надійшло з Києва та Київської області (284). Найменше – із Закарпатської, Сумської, Чернівецької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Хмельницької та Херсонської області – по 3 звернення, із Рівненської, Чернігівської, Черкаської областей – по 2.

Переважна більшість (299) звернень стосується відсутності української версії вебсайтів про надання послуг та сайтів інтернет магазинів, адже частина сайтів за замовчуванням має недержавну мову. 139 громадян поскаржилися на порушення своїх прав у сфері обслуговування (переважно у магазинах, закладах громадського харчування, банківських установах, салонах краси, перукарнях).

Розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою зафіксували 77 заявники з різних регіонів. 23 громадянина заявили про порушення норм Закону у галузі освіти.

Збільшилася кількість звернень щодо порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування. Щодо використання недержавної мови депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя надійшло 19 звернень.

Однак не накладено жодного штрафу та не зафіксовано жодного злісного порушника.

Як відомо, всі три скарги на порушення мовного законодавства на Закарпатті надіслав мешканець Львівської області. Він скаржився, зокрема, що в деяких закладах освіти проводять свята та інші заходи в тому числі угорською мовою. Утім це не можна вважати порушенням, адже йдеться про школи з угорською мовою навчання у Берегові, тут навчаються діти з числа національних меншин.

А це жодним Законом в Україні не заборонено.

Recommended articles