Закарпатців також оперуватимуть: У Львові відкрили центр трансплантології (ВІДЕО)

By , in Uncategorized Факти on .

Працюватиме він у Лікарні швидкої допомоги. Головна мета цього відділення, за словами керівника новоствореного центру трансплантології Максима Овечка, збільшити кількість трансплантацій.

Перші трансплантації у лікарні почали проводити півтора роки тому. За цей час зробили 54 пересадки нирок, печінки та серця.

"Наша ціль — 500 трансплантацій в рік". У Львові відкрили Центр трансплантології

“Відділення нам дозволить збільшити кількість трансплантацій – це наша основна ціль. Ми зараз на другому місці за кількістю трансплантацій. Більше за нас проводить тільки Національний інститут Шалімова. Я сподіваюся, за наступний рік ми збільшимо кількість пересадок вдвічі. Але наша ціль — 500 трансплантацій за рік, адже потреба у трансплантації величезна”, — каже Максим Овечко.

У Центрі буде дві операційні (в одній можна вилучати органи, а в іншій – проводити трансплантацію), реанімація на сім ліжок та одномісні палати.

"Наша ціль — 500 трансплантацій в рік". У Львові відкрили Центр трансплантології

Реанімаційне відділення у Центрі трансплантології лікарні швидкої медичної допомоги

Центр трансплантації обійшовся у 25 мільйонів гривень – це гроші міста, лікарні та спонсорів. Тим часом у лікарні 25 серпня провели ще дві операції із пересадки нирок.

"Наша ціль — 500 трансплантацій в рік". У Львові відкрили Центр трансплантології

Донором став 61-річний чоловік з Львівщини, в якого констатували смерть мозку. Родичі не одразу погоджувалися віддавати його органи на пересадку. Реципієнтами стали 43-річний та 47-річний мешканці Тернопільської області та Чернівців. Один чоловік був на гемодіалізі 10 років, другий – близько року.

“Зараз операції це для нас звично, а розмовляти з родичами дійсно тяжко. Іноді треба просити, іноді є розмови довші. Цієї ночі ми показали відео, як пацієнт після трансплантації серця зустрівся з мамою донора. Їх ця історія дійсно зворушила і вони дали згоду”, — каже Максим Овечко.

Також з нагоди відкриття Центру у Львові на площі Ринок відкрили фотовиставку “Час жити”. На ній представили фото людей, які отримали шанс на життя завдяки трансплантації. У цьому фотопроєкті взяло участь 14 українців з різних областей.

Серед них і 22-річний Василь Худьо. Пів року він живе з донорським серцем. Хлопець розповідає, переніс грип, після чого отримав ускладнення та потребував трансплантації. Василь подав заявку та через півроку йому зробили операцію.

“Життя просто чудове, я бігаю, працюю на турніках, футболом займаюся. До операції було тяжко, якщо я проходив невеличку відстань, одразу була задишка”, — каже Василь Худьо.

Тепер з новим серцем Василь щодня бігає по 20 кілометрів.

Recommended articles